İLHAM AL

IŞIK MEKANLARI
ETKİLER

Tuşu kaydır &
Deneyime başla

PİŞİRME ALANI.

Tezgah aydınlatmanızda; güçlü, doğal beyaz (4000K - 5000K) ışık tercih etmeniz, meyve ve sebzelerin gerçek renklerini görmenizi kolaylaştıracaktır ve çalışırken konsantrasyonunuzu arttıracaktır.

YEMEK ODASI.

Yemek odanızda; masayı aydınlatan sıralı ve direkt tavan aydınlatması ile duvardan yansıyan sarı renklerde sıcak ambiyans aydınlatmasını kombinleyerek hoş ve sofistike bir ortam yaratabilirsiniz.

OTURMA ALANI.

Farklı aydınlatmalar ile desteklenmiş alanların kompozisyonu ve bu alanların tıpkı bir ufuk çizgisi gibi birbirinden ayrılışı konforlu ve sıcak bir atmosfer yaratır.

IŞIK DUYGULARINIZI
ETKİLER

Tuşu kaydır &
Deeyime başla

IŞIK İLE SERGİLEME.

Spot aydınlatmalar odağı raflardaki obejelere çekerler. Duvardaki yüzeyin belirli bir bölgesine odaklanmak sureti ile ışığı parlatmak yerine, duvarın tüm yüzeyini ışıkla yıkamak odağı duvarın yapısına çeker.

IŞIK İLE VURGULAMA.

Loox aydınlatma sistemleri sunduğu farklı aydınlatma çözümleri ile objeler ve alanlarda yaratmak istediğiniz vurgulara cevap verir.

Güzel kurgulanmış aydınlatma tasarımları ile kenarlar, köşeler ve yüzeyler dramatik etkiler bırakabilir.

IŞIK İLE BELİRTME.

Fonksiyonel alanları parlak ve yoğun ışıklar ile aydınlatarak odanın genel mekan aydınlatmasına etkili ve mantıklı eklemeler yapabilirsiniz.

IŞIK
HERYERDE

Tuşu kaydır &
Deneyime başla

IŞIK &
YOĞUNLUK

Tuşu kaydır &
Deneyime başla

Etkili
Işıklandırma

Tuşu kaydır &
Deneyime başla

NOKTASAL IŞIK.

Küçük aydınlatma açılı Loox LED spotlar, vurgulamak istediğiniz objelerin üzerine yöneltebileceğiniz noktasal aydınlatmalar sunar. Yüzeye monte veya gömme spotları bir sıra oluşturacak şekilde kullanarak aydınlatma konilerinin sizin istediğiniz noktada birleşmesini sağlayıp eşit bir yüzey aydınlatması elde edebilirsiniz.

LİNEER IŞIK.

Lineer aydınlatma şerit LED 'ler ile mümkündür. Dolap içleri ve raflarda, çalışma alanlarında veya mobilyaların bölmelerinde, şerit LED 'ler size geniş bir alanda uniform bir aydınlatma sunar.

Işık ve
Yüzeyler

Tuşu kaydır &
Deneyime başla

YANSITICI VEYA PARLAK YÜZEYLER.

Parlak yüzeyler bir ayna görevi görerek ışığı yansıtırlar. Parlak yüzeye bakış açısına göre ışık kaynağı bu yansımadan görülebilir. Bu yansıma aydınlatmaları daha doğru yerleştirerek çözülebilir.

Aydınlatma tasarımı yapılırken ayna yansıma kuralına dikkat edilmelidir. Gelen ışık ile yansıyan ışığın açıları birbiri ile aynıdır. Bu göz önünde bulundurulduğunda ayna yüzeyine daha paralel yansıyacak aydınlatma çözümleri ve konumlandırması tercih edilmelidir.

FARKLI YÜZEYLERDE IŞIK.

Kullanılan malzemeye ve duvarın yapısına bağlı olarak ışık yansıdığında farklı etkiler gösterir.

Ahşap yüzeylerden yansıyan ışık sıcak kahverengi tonlarında gözükür.

Koyu renkli malzemeler ışığı emer, bu sebeple daha yoğun ve güçlü ışık kullanımı önemlidir. Ancak, çok fazla ışık ise ambiyans ve konforu bozmaktadır.

DOĞAL AHŞAP VE TAŞ YÜZEYLER.

Doğal Ahşap ve taş yüzeyler zengin bir dokuya sahip oldukları için aydınlatma tasarımlarında vurgulanmak ve sergilenmek için sıkça kullanılırlar. Direkt aydınlatmalar ile ahşap yüzeylerden en iyi yansıma alınabilir. Taş yüzeyler spot aydınlatmalar ile sergilenirlerse en iyi sonucu verir. Spot ışığın aydınlatma konisi vurgulanmak istenen taş objenin yukarısına konumlandırılarak dramatik gölgeler yaratılabilir.

PARLAK YÜZEYLERDE IŞIK.

Parlak yer kaplamaları veya açık renkli objeler ışığı koyu yüzeylere nazaran daha çok yansıtır. Parlak ve açık renkler ile tasarlanmış mekanlar bu sebeple daha az ışığa ihtiyaç duyarlar. Etki yaratan aydınlatmalar kullanılarak mekanlara ferahlık ve rahatlık katılabilir.

KOYU YÜZEYLERDE IŞIK.

Koyu renkli malzemeler ışığı emer, bu sebeple daha yoğun ve güçlü ışık kullanımı önemlidir. Ancak, çok fazla ışık ise ambiyans ve konforu bozmaktadır.

Işık &
Kontrol

Tuşu kaydır &
Deneyime başla

LOOX ANAHTAR VE SENSÖRLER.

Loox aydınlatma sistemi her ihtiyacınıza uygun sensör ve anahtarlar ile zenginleştirilmiştir.

 • Açma/kapama anahtarı
 • Kapak anahtarı
 • Sürgülü kapak anahtarı
 • Açma/kapama sensörü
 • Kapak (Limit) sensörü
 • Hareket sensörü
 • Dimmer sensör
 • Temassız Dimmer sensör

UZAKTAN KONTROLLÜ AYDINLATMALAR.

Özellikle farklı seneryoların yer aldığı Loox aydınlatma sistemlerinde uzaktan kumanda ile aydınlatmaları tek tek veya gruplayarak oturduğunuz yerden kontrol etmek mümkün.

Renk değiştirmeyen tek renkli daha basit uygulamalarda Loox Premium kumanda, Multi-Beyaz, RGB veya komplike, farklı mekanlarda bulunan farklı aydınlatmaları aynı kumanda ile kontrol etmek için Connect MESH sistemi tercih edilebilir.

MERKEZİ AYDINLATMA KONTROLÜ VE DAHASI.

Günümüzde akıllı ev trendi artık bir gerçek ve ev konforunuzu arttırmak için kolay bir çözüm. Aydınlatmalarınızı bir ağ oluşturarak buraya eklemek ve merkezi olarak kontrol etmek harika bir fikir. Häfele olarak yeni Connect MESH sistemimiz ile bu dijital dünyaya bizde ses getirecek bir giriş yaptı.

Häfele Connect MESH uygulaması sayesinde tüm Loox aydınlatmalarınızı ve diğer Loox ürünlerinizi akıllı telefonunuz üzerinden veya tek bir yerden kontrol etmek ve aydınlatma tasarımında anlık değişiklikler yaparak kaydetmeniz mümkün. Tek bir parmak hareketi ile farklı seneryolar yaratabilir, seçebilir ve kaydedebilirsiniz.

 • Loox aydınlatmaları aç/kapa komutu verebilir veya dim edebilirsiniz. Multi-Beyaz ve RGB aydınlatmaları da aynı şekilde kontrol edebilirsiniz.
 • Mekan için, farklı kullanımlarınıza uygun olarak, seneryalor yaratarak kaydedebilirsiniz.
 • Evinizde bulunan diğer elektrikli ürünleri sisteme entegre edebilirsiniz. Örneğin; TV-lift ve elektrikli dolap kapakları.

Işık
Kolaylıktır

Tuşu kaydır &
Deneyime başla

Işığın olduğu
Heryer

Tuşu kaydır &
Deneyime başla

AYDINLATMA TASARIMINDA ÖZGÜRLÜK.

Loox aydınlatma sistemi ile kişiye özel tasarımları planlamak ve uygulamak çok kolay. Farklı tip Loox aydınlatmaları tek bir sensör ile kontrol edilmek için programlanabilir.

LOOX İLE ŞARJ.

Loox aydınlatma sistemi ile farklı isteklerinize özellikli çözümler sunuyoruz. USB şarj girişli esnek yatak başı ışığımız ve kablosuz şarj istasyonumuz bu ürünlerden sadece birkaçı.

LOOX İLE ENERJİ DAĞITIMI.

Loox ile farklı mobilya aydınlatmalarınızı kombinleyebilirsiniz. Tak-çalıştır özellikli ve yönetilebilir enerji dağıtımı sağlayan Loox kutuları projenize özel olarak Häfele uzmanları tarafından belirlenir

IŞIK VE SES İKİSİ BİRARADA.

Mobilyanızı bir hoparlöre dönüştürün. Loox aydınlatma sistemi ile uyumlu Häfele entegre ses sistemi sayesinde bunu yapmak artık mümkün! Akıllı telefon veya tabletinizden bluetooth ile bağlanabilirsiniz. Şifre koruması sayesinde istenmeyen bağlantılar önlenmektedir. Tatmin edici yüksek ses kalitesi, stereo amfi ve iki ses çıkışı ile sağlanmaktadır. İsteğe göre ses çıkış sayısı dörde yükseltilebilir.

SİSTEMLİ VE MODÜLER AYDINLATMA.

Loox aydınlatma sistemi ile oluşturduğumuz aydınlatma konseptlerinden, sizin aydınlatma ihtiyacınıza en uygun olanını kolayca bulabilirsiniz. Örneğin, tezgah altında görev aydınlatması olarak Loox LED spotlarımızı kullanabilir hepsini ve dahasını tek bir sürücü ile çalıştırabilirsiniz.

Işık &
Kalite

Tuşu kaydır &
Deneyime başla

Işık
& Odak

Tuşu kaydır &
deneyime başla

IŞIK ENERJİNİZİ
HAREKETE GEÇİRİR

Tuşu kaydır &
Deneyime başla

ÜST DOLAP ÜZERİ AYDINLATMA.

Üst dolaplardan duvara ve tavana yansıyan ışık ile odanın genel aydınlatmasına katkıda bulunabilir, hoş bir ambiyans aydınlatması yaratabilirsiniz.

DOLAP AYDINLATMALARI.

Bu tür aydınlatmalar ile tüm mutfak dolaplarının ve kiler dolaplarının karanlı alan bırakmadan aydınlatılabilir.

Oda tavan aydınlatması mekanlarda genel mekan aydınlatması olarak kullanılmaktadır ve doğaları gereği dolap kapaklarının arkasında gölge oluşturmaktadır. Boy dolap içlerinde boyuna şerit LED aydınlatmalar ve üst dolaplarda kullanılan spot aydınlatmalar bu durumu engelleyerek organizasyonu, aramayı ve aradığını bulmayı kolaylaştırmaktadır.

CAM KAPAKLI DOLAPLARDA AYDINLATMA.

Cam kapaklı dolapların içerisinde kullanılan aydınlatma ile bardaklar adeta bir dekoratif objeye dönüşür. Cam raflarda kullanılan, Häfele cam raf aydınlatma profili ile ise bardaklar bir ışık huzmesi üzerinde duruyor gibi gösterilerek mutfağa bir hafiflik hissi katılabilir.

TEZGAH ALTI AYDINLATMA.

Güçlü ve direkt çalışma yüzeyini gölgesiz şekilde aydınlatan aydınlatmalar tezgah aydınlatması için mükemmeldir. Doğal ışık rengi kullanmak (4000K - 5000K); objelerin gerçek renklerinin daha çok belli olması ve çalışan kişinin konsantrasyonunu arttırması açısından tavsiye edilir

ÇEKMECE AYDINLATMASI.

Çekmeceye entegre aydınlatmalar ile görünürlüğü arttırarak konforunuza katkıda bulunabilirsiniz. Aydınlatmaya entegre sensör teknolojisi ile otomatik olarak açılıp kapanmaktadır.

BAZA AYDINLATMASI.

Baza aydınlatması ile loş aydınlatılan mekanlarda bile mekan oryantasyonuna katkıda bulunması sağlanabilir. Ayrıca genel mekan aydınlatması ile beraber kullanıldığında sofistike ve modern bir vurgulama aydınlatması yaratılabilir.

DOĞAL IŞIK.

Bir odayı doğru aydınlatmak için farklı ışık kaynaklarını kullanmak kritik öneme sahiptir. Mekanda hali hazırda mevcut doğal ışık var ise akıllı yerleştirilmiş aydınlatmalar harika bir eklenti niteliğindedir. Aydınlatma tasarımı yapılacak odanın içerisindeki çalışma alanları, lux değeri yüksek bir aydınlatma ile görev ışığına sahip olmalıdır. Bir atmosfer yaratmak için ise, yüzeylerden yansıyacak lux değeri daha düşük ambiyans ışığı gereklidir.

DEKORATİF AYDINLATMA.

Ferah bir atmosfer yaratmak için genel mekan aydınlatması mobilyalardan, kütüphanenin üstünden, indirekt olarak odaya verilebilir. Kütüphane raflarının altına yerleştirilen şerit LED 'ler gömme veya yüzeye monte olarak uygulanabilir. Ambiyans aydınlatması olarak tercih edilmelidir. Ambiyans aydınlatmaları işlevleri gereği çok parlak yüzeyler yaratmamalı ve sert köşeler oluşturmamalıdır. RGB veya Multi-Beyaz teknolojileri ile farklı renklere ayarlanabilir sistemler kurulabilir.

GÖREV AYDINLATMASI.

Evinizdeki ofiste kullanmanız gereken aydınlatmayı, çalışma masanızın konumu ve çalışma odanızın ne kadar gün ışığı aldığı etkileyecektir. Tablet veya bilgisayar ile çalışırken bilgisayar ekranı yoğun ve direkt ışıkları yansıtacağı için indirekt ambiyans ışıkları yeterli olacaktır. Ancak çizim veya yazılı çalışma yapılıyorsa yoğun ve direkt ışık gerekli olacaktır.

Bize Ulaşın